Jesteś tutaj: Start / Aktualności


Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Rozbudowa wodociągu w Gminie Czarnocin.

18 września 2017
Przejdź do - Rozbudowa wodociągu w Gminie Czarnocin.

Trwają prace przy budowie sieci wodociągowej na ul. Kolejowej w Czarnocinie. Mieszkańcy tej ulicy jako jedni z nielicznych w Gminie, czerpali wodę pitną z prywatnych studni już niebawem ma się to zmienić. Zakres prac przewiduje położenie nowej linii wodociągowej o długości niemal 1 km oraz montaż hydrantów przeciwpożarowych. Inwestycję realizuje firma BUD-ZIEM Łukasz Kostrzewa, która zaproponowała najkorzystniejszą cenę za wykonanie zadania. Koszt inwestycji to 82 278,52 zł. 

To już kolejna duża inwestycja odkąd Gmina Czarnocin przejęła sieć wodociągową od prywatnego przedsiębiorstwa. Od początku zarządzania siecią gruntownie wyremontowane zostały wszystkie hydrofornie, zakres prac obejmował wymianę lub naprawę poszycia dachów, odnowienie elewacji, konserwację wszystkich urządzeń w hydroforniach, wymianę rur w studniach głębinowych. W ostatnich dniach uruchomiona została studnia w hydroforni w Czarnocinie, która poddana została rewitalizacji w celu przywrócenia jej pierwotnej wydajności.

Czytaj więcej o: Rozbudowa wodociągu w Gminie Czarnocin.

Dożynki w Rzepkach

18 września 2017
Przejdź do - Dożynki w Rzepkach

Już po raz kolejny na placu boiska sportowego w sołectwie Rzepki odbyły się dożynki Państwa Święcickich, które skupiły wielu gości z całego kraju jak również przedstawicieli z zagranicy. Paweł i Jadwiga Święciccy prowadzą działalność gospodarczą związaną głównie z rolnictwem. Ich gospodarstwa rolne zajmują powierzchnie niemal 4 tyś. hektarów co plasuje ich w europejskiej czołówce rolników. Poza uprawą ziemi rolnej, specjalizują się również w hodowli trzody chlewnej. Zakres prowadzonych działalności jest o wiele szerszy jednak, hucznie świętowane dożynki są związane głównie z działalnością rolniczą. Rzepki są rodzinną miejscowością Pana Pawła w której się urodził i do której ma ogromny sentyment. Tutaj w 2003 roku ufundował kapliczkę przy której od tego czasu odbywa się coroczna msza św. dziękczynna.

 

Łączy Nas Kobiecość" to 6 edycja ogólnopolskiej akcji profilaktyki raka piersi. Weź udział w akcji i wykonaj badanie mammograficzne, a otrzymasz prezent w postaci kosmetyku z oferty drogerii Rossmann

13 września 2017
Przejdź do - Łączy Nas Kobiecość" to 6 edycja ogólnopolskiej akcji profilaktyki raka piersi. Weź udział w akcji i wykonaj badanie mammograficzne, a otrzymasz prezent w postaci kosmetyku z oferty drogerii Rossmann

W czasie trwania akcji możesz skorzystać z:

- bezpłatnej mammografii dla kobiet w wieku 50-69 lat (roczniki między 1948 a 1967), które ostatnią mammografię wykonały przynajmniej 2 lata temu,

- mammografii dla kobiet niekwalifikujących się do programu Narodowego Funduszu Zdrowia w cenie 56 zł (cena regularna 80 zł).

Badanie wykonasz: w Czarnocinie obok Remizy OSP w dniu 13.10.2017r. (piątek)

Zapisz się na mammografię telefonicznie pod numerami: 42/254 64 10 ; 517 544 004 lub przez internet na stronie www.salvemedica.pl/mammografia.

Wykonując mammografię w ramach akcji, możesz wziąć udział w konkursie. Do wygrania są zestawy kosmetyków o wartości 700 zł każdy. O szczegóły zapytaj w miejscu wykonywania badania lub sprawdź na stronie www.laczynaskobiecosc.pl.

Więcej informacji o akcji na stronach: www.laczynaskobiecosc.pl, www.salvemedica.pl oraz na profilu Łączy Nas Kobiecość na Facebooku.

NOWY ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W GMINIE CZARNOCIN

8 września 2017
Przejdź do - NOWY ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W GMINIE CZARNOCIN

Na dzień 4 września przypadło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w placówkach oświatowych funkcjonujących na terenie Gminy Czarnocin. W okresie wakacyjnym trwały tam gorączkowe przygotowania do nowego roku szkolnego. W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Czarnocinie został otwarty nowy oddział przedszkolny, a środki finansowe na adaptacje pomieszczeń i wyposażenie Gmina Czarnocin pozyskała ze środków unijnych.

 

Czytaj więcej o: NOWY ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W GMINIE CZARNOCIN

Dożynki Gminno-Parafialne w Czarnocinie

7 września 2017
Przejdź do - Dożynki Gminno-Parafialne w Czarnocinie

W minioną niedzielę Gmina Czarnocin świętowała dożynki Gminno-Parafialne. Gospodarzem tegorocznych dożynek zostało sołectwo Bieżywody. Mieszkańcy tego sołectwa do uroczystości przygotowywali się od wielu tygodni, zbierając kłosy zbóż, ucząc się dożynkowych pieśni, oraz przygotowując na tę okazję regionalne potrawy. O godzinie 12:30 mieszkańcy sołectwa Bieżywody ruszyli w barwnym korowodzie w stronę kościoła parafialnego. O 13 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czarnocinie rozpoczęła się uroczysta msza święta której przewodniczył ks. Kanonik Jarosław Leśniak – archidiecezjalny duszpasterz rolników, wspólnie z nim mszę poprowadzili proboszcz parafii ks. Kanonik Bogdan Jeleń oraz wikariusz ks. Łukasz Glapiński. W homilii ks. Leśniak w wygłoszonym kazaniu mówił o wartości chleba oraz znaczeniu pracy rolnika w gospodarce całego  kraju. Po ceremonii poświęcenia wieńca oraz chleba zgromadzeni na mszy świętej w asyście pocztów sztandarowych jednostek OSP z terenu Gminy Czarnocin ruszyli w barwnym korowodzie na plac dożynkowy obok zbiornika wodnego. Dożynkowy wieniec w kształcie sierpa, przewieziony został zaprzęgiem konnym

Czytaj więcej o: Dożynki Gminno-Parafialne w Czarnocinie

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu - OSTRZEŻENIE Nr 49

1 września 2017
Przejdź do - IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu - OSTRZEŻENIE Nr 49

OSTRZEŻENIE Nr 49

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Intensywne opady deszczu/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 16:00 dnia 01.09.2017 do godz. 05:00 dnia 02.09.2017

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm do 45 mm. Największa intensywność zjawisk prognozowana jest na zachodzie i północy województwa.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Uwagi: Brak.

Dyżurny synoptyk IMGW-PIB: Magdalena Muszyńska-Karbowska

Godzina i data wydania: godz. 09:18 dnia 01.09.2017

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:31973