Witamy na oficjalnej stronie internetowej Gminy Czarnocin.

Najnowsze aktualności

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

 

 

 

Artykuły

Zbiórka krwi

14 listopada 2018
Powiększ zdjęcie

DZIĘKUJEMY !!!

13 listopada w ZSCKU im. J. Poniatowskiego odbyła się zbiórka krwi dla chorego Rafała. W akcji wzięło udział 50 osób, 30-stu udało się oddać krew. Łącznie zebrano około 14 litrów krwi.

W imieniu organizatorów: dyrekcji ZSCKU im. J. Poniatowskiego, Pani Lidii Orlicz oraz sołtysa wsi Zawodzie bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję oddając cząstkę siebie by pomóc drugiemu człowiekowi.

Czytaj więcej o: Zbiórka krwi

Obchody 100. Rocznicy Niepodległości w Czarnocinie

14 listopada 2018
Powiększ zdjęcie

100 lat temu, 11 listopada 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość

Tą wyjątkową rocznicę uczciła także Gmina Czarnocin. O godzinie 12:00 w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. kanonik Bogdan Jeleń. Nabożeństwo rozpoczęło się odśpiewaniem Hymnu Polski. Podczas eucharystii obecni mogli wysłuchać pięknie wykonany, przez Zespół Ludowa Biesiada z Czarnocina i Dziecięcy Zespół Koraliki, program słowno-muzycznego i pieśni patriotyczne. W trakcie mszy głos zabrał  także Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa, który podobnie jak proboszcz w wygłoszonym podczas eucharystii kazaniu, podkreślił ważną rolę  obecnego pokolenia, które powinno cieszyć się z posiadanej niepodległości, ale przede wszystkim powinno o niej pamiętać i ją pielęgnować. „Na nas spoczywa wielka odpowiedzialność i obowiązek, również dług wobec tych, którzy walczyli po to abyśmy mogli cieszyć się wolnością, powinniśmy nieustannie pracować, dbać i zabiegać o pokój i dobro dla Polski. Nie możemy ich przecież zawieść. Uczucia patriotyczne powinny być w nas tak żywe jak wtedy – 11 listopada 1918r.”- powiedział Wójt.

Czytaj więcej o: Obchody 100. Rocznicy Niepodległości w Czarnocinie

Nowa kapliczka w Rzepkach

14 listopada 2018
Powiększ zdjęcie

Mieszkańcy Rzepek uroczyste obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości połączyli z poświęceniem kapliczki św. Jana Nepomucena.

 Głównym inicjatorem odbudowy kapliczki był Pan Michał Wójcik, student historii, którego rodzina pochodzi z Rzepek, i którego przedmiotem pracy licencjackiej była właśnie miejscowość Rzepki. Figura św. Jana Nepomucena, pierwotnie drewniana, została prawdopodobnie zniszczona podczas II wojny Światowej, gdy okupant niemiecki niszczył wszystkie symbole polskości, w tym także przydrożne krzyże i obeliski. W odbudowę miejsca kultu włączyli się czynnie mieszkańcy Rzepek przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Państwa Jadwigi i Pawła Święcickich, Gminy Czarnocin oraz Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Czytaj więcej o: Nowa kapliczka w Rzepkach

Dzień Postaci z Bajek

14 listopada 2018
Powiększ zdjęcie

Na początku listopada obchodzony jest  Dzień Postaci z Bajek.  Z tej okazji  świetlica i biblioteka szkolna zorganizowała  Dzień Postaci z Bajek w Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Czarnocinie. Na korytarzach wisiały kolorowe plakaty zachęcające wszystkich do udziału w zabawie. Uczniowie mogli przebrać się za ulubione postacie z bajek książkowych lub ekranizacji filmowych.

Czytaj więcej o: Dzień Postaci z Bajek

Akademie w szkołach z okazji odzyskania Niepodległosci przez Polskę

13 listopada 2018
Powiększ zdjęcie

W piątek 9 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Czarnocinie oraz Szkole Podstawowej w Szynczycach odbyły się uroczyste akademie z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

11 listopada 1918 roku nasza Ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców. Przygotowane przez uczniów szkół programy słowno – muzyczne o tematyce patriotycznej, rozpoczęte odśpiewaniem Hymnu Polski, były piękną lekcją patriotyzmu zarówno dla młodych aktorów jak i wszystkich widzów.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z tych wydarzeń i zachęcamy do oglądania.

Czytaj więcej o: Akademie w szkołach z okazji odzyskania Niepodległosci przez Polskę

INFORMACJA

9 listopada 2018

Zgodnie z ustawą z dnia 7 listopada 2018 r.
o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

w dniu 12 LISTOPADA (PONIEDZIAŁEK)

URZĄD GMINY CZARNOCIN
będzie NIECZYNNY

Czytaj więcej o: INFORMACJA