Rusza budowa targowiska

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 maja 2018

14 maja rozstrzygnął się ogłoszony po raz trzeci przetarg, który wyłonił wykonawcę na „Budowę targowiska gminnego wraz z infrastrukturą techniczną w Gminie Czarnocin” . Będzie to firma IMPEX Sp. z o.o. z Łasku. Inwestycja znajdzie się na gminnej działce obok Niepublicznego  Ośrodka Opieki Zdrowotnej w Czarnocinie. Na terenie targowiska powstanie zadaszona wiata konstrukcji stalowej ze stoiskami handlowymi o pow. zabudowy 347,03 m² oraz budynek
z pomieszczeniami gospodarczymi i sanitarno – higienicznymi. Targowisko zostanie wyposażone
w instalację elektryczną, wodociągową  i kanalizacyjną, a cały teren zostanie utwardzony, oświetlony oraz wyposażony w elementy małej architektury tj. ławki, kosze, tablice informacyjne oraz stojak na rowery. Przewidziano także miejsca parkingowe dla klientów co w znacznym stopniu poprawi sytuację również na parkingu przy ośrodku zdrowia.

 Całkowity koszt realizacji tego  przedsięwzięcia to według ceny po przetargowej 1.198.841,32 zł. a oddanie do użytku planowane jest jesienią bieżącego roku. Budowa targowiska zostanie dofinansowana w kwocie 666 936,00 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich województwa łódzkiego na lata 2014 – 2020 , o które to środki wnioskowała gmina w ostatnim naborze. Pozostała kwota pochodzi z budżetu gminy Czarnocin.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-05-15
Data publikacji:2018-05-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Justyna Krych
Liczba odwiedzin:125