Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

 

 

 

Artykuły

Wielkanocne tradycje w Czarnocinie.

21 marca 2018
Powiększ zdjęcie

Już po raz czwarty Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu gminy zorganizował uroczystość pn. „Koszyczek Wielkanocny Gminy Czarnocin”. Stoły uginające się od przysmaków, mnóstwo ozdób i wyrobów twórców ludowych oraz występy artystyczne to atrakcje przygotowane dla zaproszonych gości.

Spotkanie rozpoczęło się występem Orkiestry Dętej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnocinie. Głównym punktem widowiska było jednak przygotowane przez Panią Milenę Dzięcielewską dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnocinie przedstawienie odsłonięte w trzech aktach, poświęcone tematyce: wielkiego tygodnia, zwyczajom  „chodzenia z kurkiem” oraz nadchodzącej wiosny. W rolę aktorów wcielili się członkowie dziecięcego zespołu Koraliki oraz zespołu Ludowa Biesiada z Czarnocina a także gościnnie wystąpił zespół pieśni i tańca „Mali Lubochnianie”.

Czytaj więcej o: Wielkanocne tradycje w Czarnocinie.

Podpisanie umowy

21 marca 2018
Powiększ zdjęcie

12 marca w siedzibie Lokalnej Grupy działania „Buduj Razem” w Ujeździe dwa stowarzyszenia z terenu gminy Czarnocin, podpisały umowy na realizację projektów grantowych w zakresie kultury. Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnocinie będzie realizować zadanie polegające na zakupie instrumentów dla Orkiestry Dętej działającej w ramach jednostki na kwotę 10 tysięcy złotych. Druga umowa to zakup strojów, butów oraz rekwizytów dla zespołu dziecięcego „Koraliki” za kwotę 12 tysięcy złotych. Realizacji tego zadania podjęła się również jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy działająca w Woli Kutowej. Gmina Czarnocin jest aktywnym członkiem LGD „Buduj Razem” dlatego istnieje możliwość pozyskiwania środków zewnętrznych zarówno przez samorząd gminny, przedsiębiorców i osoby planujące założenie swojej działalności oraz zainteresowane i prężnie działające stowarzyszenia. Nie tak dawno umowy na dofinansowanie budowy siłowni zewnętrznych min. w Czarnocinie i Biskupiej Woli na kwotę 75 tyś złotych podpisała gmina Czarnocin. Mając w Urzędzie Gminy specjalistów w zakresie pisania i pozyskiwania środków zewnętrznych staramy się wspierać stowarzyszenia, które chcą aplikować o dofinansowanie z funduszy zewnętrznych, w tym wypadku unijnych – mówi Wójt  Roman Miksa, jednocześnie członek zarządu LGD „Buduj Razem”.

 

Czytaj więcej o: Podpisanie umowy

Informacja dot. wypełniania wniosków dopłaty bezpośrednie za 2018

20 marca 2018
Powiększ zdjęcie

Przerwy w dostawie energii w dniu 23.03.2018r.

19 marca 2018

PGE Dystrybucja SA Oddział Łódź Rejon Energetyczny Piotrków Tryb. informuje, że w związku z przeprowadzanymi pracami eksploatacyjnymi nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej dla miejscowości

w godz. 08.00 - 15.00    Czarnocin ul. Główna nr 145 do 241 i 146 do 158, Reymonta nr 1 do 7, Leśna, Tuszyńska nr 1 do 7 i 2 do 16

Wyłączone m.in. : Sklep „ALEK”, Sala Bankietowa „BACHUS”,  Piekarnia, CPN, Biuro Rachunkowe, Sklepy

w dniu 23 marca 2018 rok

Czytaj więcej o: Przerwy w dostawie energii w dniu 23.03.2018r.

Targowiska gminne - rozmowa z Wójtem Gminy Czarnocin

16 marca 2018

Wiele gmin modernizuje stare targowiska lub stara się o środki na nowe m.in. przy wsparciu z PROW. Zdaniem samorządowców mieszkańcy i władze lokalne chcą budowy targowisk z kilku powodów.

Poniżej link do artykułu.

http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/targowiska-gminne-zapewnia-bezpieczny-handel-i-lad-przestrzenny

Czytaj więcej o: Targowiska gminne - rozmowa z Wójtem Gminy Czarnocin

Koncert „Drogi Niepodległości- Żołnierze Wyklęci”

13 marca 2018
Powiększ zdjęcie

W minioną niedzielę w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Czarnocinie odbyło się widowisko słowno-muzyczne poświęcone uczczeniu pamięci tych, którzy walczyli o prawdziwą niepodległość jeszcze wiele lat po zakończeniu II wojny światowej. Koncert z udziałem artystów Bartłomieja Kurowskiego i Pawła Piekarczyka został zorganizowany dzięki współpracy Przewodniczącej Piotrkowskiego Klubu „Gazety Polskiej” Beaty Dróżdż oraz Wójta Gminy Czarnocin Romana Miksy. Poprzez organizację tej uroczystości chcieliśmy oddać hołd tym wszystkim, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę nie tylko jako tzw. Żołnierze Niezłomni ale wszystkim, którzy poświęcali swoje zdrowie i życie po to aby nasze pokolenie mogło żyć w wolnej i niepodległej ojczyźnie – powiedział Wójt Roman Miksa. Święto poświęcone Niezłomnym Żołnierzom zostało ustanowione Ustawą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 3 lutego 2011 roku i po raz pierwszy obchodzone było 1 marca tegoż roku. Od tamtej pory corocznie organizowane są różne formy przywrócenia i uczczenia pamięci tych, którzy nie tylko zbrojnie, ale w różny sposób  walczyli i zabiegali o niepodległość Polski. Tegoroczne obchody tego święta, bardzo dobrze wpisują się w uroczystości związane z okrągłą rocznicą 100-lecia Odzyskania Niepodległości w 1918r. przez Polskę, których na terenie naszej gminy będzie w ciągu całego roku jeszcze bardzo wiele – dodał w swoim krótkim wystąpieniu Wójt zapraszając zebranych do udziału w tych wydarzeniach

Czytaj więcej o: Koncert „Drogi Niepodległości- Żołnierze Wyklęci”