Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

 

 

 

Artykuły

Ostatkowe odwiedziny

11 lutego 2016
Powiększ zdjęcie

Ostatki jak sama nazwa wskazuje to ostatnie dni karnawału, rozpoczynają się w tłusty czwartek obżarstwem  i trwają pięć dni, aż do wtorku przed środą popielcową. Pierwsze wzmianki o tradycji ostatkowej w Polsce pochodzą z XVII wieku. Do zwyczajów tej tradycji należało choćby przywoływanie wiosny. Po wsi chodziły tzw. maszkary zapustne, czyli głośno hałasujący przebierańcy, którzy próbowali pobudzić przyrodę do życia.

Czytaj więcej o: Ostatkowe odwiedziny

Konsultacje społeczne Planu Transportowego

10 lutego 2016

Konsultacje społeczne Planu Transportowego

– projektu „Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Powiatu Piotrkowskiego na lata 2016-2025”

Wójt Gminy Czarnocin zaprasza

do udziału w konsultacjach społecznych

do dnia 24 lutego 2016 roku

Czytaj więcej o: Konsultacje społeczne Planu Transportowego

"Szare Szeregi" w naszej Gminie

5 lutego 2016
Powiększ zdjęcie

W naszej gminie, jak co roku zagościła Grupa Historyczno-Edukacyjna "Szare Szeregi". Grupa od kilku lat przyjeżdża do naszej gminy na ferie zimowe, podczas których realizuje warsztaty i zajęcia historyczne.

Czytaj więcej o: "Szare Szeregi" w naszej Gminie

Dotacje na termomodernizację budynków mieszkańców.

4 lutego 2016

Drodzy mieszkańcy Gminy Czarnocin, informujemy, iż Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi wznowił nabór ciągły dla osób fizycznych chcących ubiegać się o dofinansowanie z zakresu przydomowych instalacji fotowoltaicznych. Operacje te można realizować za pomocą "Programu dla przedsięwzięć w zakresie termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii"

Szczegóły na stronie: http://www.wfosigw.lodz.pl/osoby_fizyczne.php

Czytaj więcej o: Dotacje na termomodernizację budynków mieszkańców.

Koncert kolęd i pastorałek.

4 lutego 2016
Powiększ zdjęcie

W minioną niedzielę (tj. 31.01.2015r) w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czarnocinie odbył się koncert kolęd i pastorałek. Gwiazdą koncertu była grupa pn. "Jasna Strona Mocy". Grupa pochodzi z Woli Krzysztoporskiej i od wielu lat pasjonuje się muzyką sakralną. W programie przedstawili kolędy znane szerokiemu gronu publiczności oraz te mniej popularne. Zespół bisował dwa razy, co jest dowodem na to, iż publiczność była zachwycona występem.

Czytaj więcej o: Koncert kolęd i pastorałek.

Jubileusz pożycia małżeńskiego w Gminie Czarnocin

2 lutego 2016
Powiększ zdjęcie

W minioną środę (tj. 27.01.2016r.) w Urzędzie Gminy w Czarnocinie odbyło się uroczyste wręczenie medali z okazji 50 rocznicy pożycia małżeńskiego. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, udekorowania jubilatów z terenu Gminy Czarnocin dokonał Wójt Gminy, Roman Miksa.

Czytaj więcej o: Jubileusz pożycia małżeńskiego w Gminie Czarnocin