Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

 

 

 

Artykuły

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

21 maja 2018
Powiększ zdjęcie

W Urzędzie Gminy w Czarnocinie ode bdzie sie w dniu 25 maja 2018 r., w godz. 9:00-11:30 Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich 

Zgłoszenia chęci uczestnictwa dokonać można poprzez stronę: https://rpo.lodzkie.pl/szkolenia-pife/item/2519-mobilne-punkty-informacyjne-w-wojewodztwie-lodzkim-maj-2018-r 

 

szczegóły na załączonym plakacie

Czytaj więcej o: Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Konkurs "bitwa regionów"

21 maja 2018

Bitwa regionów to kulinarny konkurs ogólnopolski dla KGW odbywający się w dwóch etapach. Pierwszy etap eliminacyjny w danym województwie, ma za zadanie wyłonić 3 KGW z regionu, które przedstawią swoją potrawę regionalną. Zgłoszenia będzie można składać w miesiącach maj – lipiec (pierwsza dekada) do OT KOWR (na karcie zgłoszeniowej udostępnionej przez KOWR). Komisja konkursowa wybierze 3 zespoły KGW do udziału w finale ogólnopolskim. Drugi etap odbędzie się w Bydgoszczy. KGW przygotowują regionalne dania główne i zaprezentują je przed profesjonalnym jury.

Czytaj więcej o: Konkurs "bitwa regionów"

SPOTKANIA INFORMACYJNO-KONSULTACYJNE DLA MIESZKAŃCÓW OBSZARU DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „BUD-UJ RAZEM”

18 maja 2018
Powiększ zdjęcie

TERMIN I MIEJSCE:

23.05.2018 r. godz.8:00 – 11:00 – Urząd Gminy w Grabicy, Grabica  66, 97-306 Grabica,

23.05.2018 r. godz.12:00 - 15:00 – Urząd Gminy w Moszczenicy, ul.Kosowska1, 97-310 Moszczenica

24.05.2018 r.godz.8:00 – 11:00 – Dom Kultury Gorzkowice, ul. Cmentarna 5A, 97-350 Gorzkowice

24.05.2018 r.godz.12:00 – 15:00 – Wspólny Dom, ul. Piotrkowska 5, 97-510 Ręczno

Czytaj więcej o: SPOTKANIA INFORMACYJNO-KONSULTACYJNE DLA MIESZKAŃCÓW OBSZARU DZIAŁANIA STOWARZYSZENIA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA „BUD-UJ RAZEM”

Nowa kosiarka ruszyła na drogi

15 maja 2018
Powiększ zdjęcie

Na drogi w gminie Czarnocin wyjechała nowa kosiarka bijakowa, którą od jesieni ubiegłego roku dysponuje gmina. Wysięgnik wielofunkcyjny z głowicą koszącą został zakupiony wraz z ciągnikiem i pozostałym osprzętem przy współfinansowaniu  z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dotychczas usługa koszenia była zlecana firmie zewnętrznej co generowało dość wysokie koszty.

Czytaj więcej o: Nowa kosiarka ruszyła na drogi

Rusza budowa targowiska

15 maja 2018
Powiększ zdjęcie

14 maja rozstrzygnął się ogłoszony po raz trzeci przetarg, który wyłonił wykonawcę na „Budowę targowiska gminnego wraz z infrastrukturą techniczną w Gminie Czarnocin” . Będzie to firma IMPEX Sp. z o.o. z Łasku. Inwestycja znajdzie się na gminnej działce obok Niepublicznego  Ośrodka Opieki Zdrowotnej w Czarnocinie. Na terenie targowiska powstanie zadaszona wiata konstrukcji stalowej ze stoiskami handlowymi o pow. zabudowy 347,03 m² oraz budynek
z pomieszczeniami gospodarczymi i sanitarno – higienicznymi. Targowisko zostanie wyposażone
w instalację elektryczną, wodociągową  i kanalizacyjną, a cały teren zostanie utwardzony, oświetlony oraz wyposażony w elementy małej architektury tj. ławki, kosze, tablice informacyjne oraz stojak na rowery. Przewidziano także miejsca parkingowe dla klientów co w znacznym stopniu poprawi sytuację również na parkingu przy ośrodku zdrowia.

Czytaj więcej o: Rusza budowa targowiska

Tydzień Bibliotek w Gminie Czarnocin

15 maja 2018
Powiększ zdjęcie

8 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnocinie rozpoczęła obchody XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2018 r., który upłynął pod hasłem "DO(WOLNOŚĆ) CZYTANIA" i zakończył się 15 maja. Miał on na celu promocję czytelnictwa i bibliotek. Tegoroczna oferta adresowana była do wszystkich grup odbiorców.

Czytaj więcej o: Tydzień Bibliotek w Gminie Czarnocin