Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

 

 

 

Artykuły

Dotacje dla Organizacji Pozarządowych z terenu Gminy Czarnocin

25 maja 2016
Powiększ zdjęcie

Zgodnie z Uchwałą Nr 251/2016, w dniu 19 maja Zarząd Powiatu Piotrkowskiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie wspierania: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa przyrodniczego. Konkurs skierowany był przede wszystkim do organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Piotrkowskiego.

Czytaj więcej o: Dotacje dla Organizacji Pozarządowych z terenu Gminy Czarnocin

Piłka nożna w wykonaniu samorządów powiatu piotrkowskiego

23 maja 2016
Powiększ zdjęcie

W miniony piątek (tj. 20.05.2016 r.) na stadionie przy Zespole Szkół Rolniczych w Czarnocinie odbyły się rozgrywki w piłkę nożną, w ramach Spartakiady Samorządowej 2016. W zmaganiach o miejsce na podium wzięło udział 10 drużyn: Sulejów, Wolbórz, Czarnocin, Gorzkowice, Grabica, Łęki Szlacheckie, Moszczenica, Ręczno, Rozprza i Powiat Piotrkowski. Około godziny 10:30 na przyległych boiskach, rozbrzmiał pierwszy gwizdek i rozpoczęła się zacięta rywalizacja.

Czytaj więcej o: Piłka nożna w wykonaniu samorządów powiatu piotrkowskiego

Koncert z okazji Dnia Matki

23 maja 2016
Powiększ zdjęcie

Koncert z okazji Dnia Mamy już za nami, pełen emocji i wzruszeń program muzyczny był wyrazem wdzięczności i szacunku dla wszystkich mam z terenu Gminy Czarnocin.
„Dzień Matki to święto przepełnione miłością, święto, dzięki któremu uświadamiamy sobie, że osobą, której zawdzięczamy najwięcej jest Matka” – powiedział w swym przemówieniu otwierającym wydarzenie Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa

Czytaj więcej o: Koncert z okazji Dnia Matki

Koncert z okazji Dnia Matki w Czarnocinie

20 maja 2016
Powiększ zdjęcie

Wójt Gminy Czarnocin serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji " Dnia Matki" 22 maja ( niedziela ) o godzinie 18.00, Kościół Parafialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czarnocinie ul. Główna 143.

Znane i lubiane utwory Ireny Santor, Ireny Jarockiej, Hanny Bamaszak, Edyty Gepert i wielu innych znanych artystów usłyszą Pańśtwo w wykonaniu Trio Muzycznego:

  • Marzena Michalczyk - solistka
  • Magdalena Majewska - solistka
  • Mateusz Zastawny - akompaniament, pianino akordeon
Czytaj więcej o: Koncert z okazji Dnia Matki w Czarnocinie

Kredyty klęskowe - przemarznięcia

17 maja 2016

W związku ze złożonymi do Urzędu Gminy w Czarnocinie wnioskami o potwierdzenie przez Gminną Komisję strat w uprawach ozimin, wywołanych przez działanie niekorzystnego zjawiska atmosferycznego, uprzejmie informujemy, że w przypadku chęci ubiegania się o kredyt klęskowy należy złożyć w tut. Urzędzie Gminy wniosek o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym przez Gminną Komisję, do wniosku należy dołączyć wymagane oświadczenia.

Czytaj więcej o: Kredyty klęskowe - przemarznięcia

Wyróżnienie dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnocinie.

12 maja 2016
Powiększ zdjęcie

Nasza Gmina została doceniona przez Krajowy Rejestr Długów BIG SA na ogólnopolskiej arenie samorządowej. Na ręce Pan Wójta Romana Miksy wpłynął certyfikat za skuteczne motywowanie dłużników alimentacyjnych do spłaty zaległych zobowiązań. 

Czytaj więcej o: Wyróżnienie dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnocinie.