Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

 

 

 

Artykuły

Nowa droga na "starych działkach"

29 lipca 2016
Powiększ zdjęcie

Z początkiem lipca b.r. gmina przekazała Przedsiębiorstwu Robót Drogowych „PEUK” S.A. teren pod przebudowę dróg wewnętrznych ulic: Piaskowej, Zachodniej, Południowej i Cichej w miejscowości Czarnocin. W ostatnich dniach prace ruszyły pełną parą, teren obecnie jest wyrównywany, zaś na ulicy Południowej i fragmencie ulicy Zachodniej niebawem rozpocznie się rozbiórka istniejącej nawierzchni tłuczniowej celem ułożenia nowej, solidnej podbudowy. Następnie ciąg ulic o łącznej długości 877,70 m otrzyma nową nawierzchnię ścieralną o grubości 4 cm, a pobocza zostaną umocnione kruszywem. 

Czytaj więcej o: Nowa droga na "starych działkach"

Czarnocińskie Koraliki na Rynku Trybunalskim w Piotrkowie

29 lipca 2016
Powiększ zdjęcie Dziecięcy%20Zespół%20Ludowy%20Koraliki

W minioną niedzielę (tj. 24.07.2016r) Dziecięcy Zespół Ludowy „Koraliki” uczestniczył w Piotrkowskim Święcie Miodu organizowanym od kilku lat przez Rejonowe Koło Pszczelarzy w Piotrkowie Trybunalskim. Impreza ma na celu popularyzację produktów pochodzących z pracy pszczół miodnych. Nasi mali artyści wystąpili przed piotrkowską publicznością w promieniach popołudniowego słońca, prezentując swe kolorowe stroje ludowe.

Czytaj więcej o: Czarnocińskie Koraliki na Rynku Trybunalskim w Piotrkowie

Miłośnicy starych pojazdow z Czarnocina

28 lipca 2016
Powiększ zdjęcie Zdjęcie%20samochodów%20min%20Warszawa,%20fiat%20125p%20na%20wystawie%20pojazdów%20zabytkowych%20w%20Czarnocinie

W minioną niedzielę (tj. 27.07.2016r.) przed kościołem parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czarnocinie miłośnicy z Fan Klubu Pojazdów Zabytkowych MOTO-CZAR przygotowali wystawę perełek polskiej motoryzacji. Data wydarzenia była nieprzypadkowa gdyż dzień później przypadało święto patrona kierowców św. Krzysztofa. Miłośnicy starych maszyn specjalnie dla mieszkańców Czarnocina przygotowali skromną prezentację dzieląc się swoją pasją.

Czytaj więcej o: Miłośnicy starych pojazdow z Czarnocina

CZARNOCIN NA IV POZYCJI

18 lipca 2016
Powiększ zdjęcie Wójt%20i%20reprezentanci%20Gminy%20Czarnocin%20w%20XVII%20%20edycji%20Spartakiady%20Władz%20Samorządowych%20Powiatu%20Piotrkowskiego

Dobiegła końca XVII Spartakiada Władz Samorządowych Powiatu Piotrkowskiego. Po wielkich trudach i zmaganiach w klasyfikacji ogólnej nasza Gmina zajęła IV miejsce. Niezmiernie cieszy fakt, iż to duży awans w stosunku do ubiegłorocznych pozycji Gminy Czarnocin w sportowych zmaganiach. W ubiegły piątek (08.07.2016r.) w Gminie Ręczno odbyło się oficjalne wręczenie pucharów zakończone spływem kajakowym Rzeką Pilicą.

Czytaj więcej o: CZARNOCIN NA IV POZYCJI

Puchar pełen niespodzianek

18 lipca 2016
Powiększ zdjęcie Wójt%20Gminy%20wręczający%20dyplom%20uczestnikowi%20turnieju.

W niedzielę (17.07.2016) w miejscowości Tychów gm. Czarnocin odbyły się rozgrywki w piłkę nożną o Puchar Wójta Gminy Czarnocin.  Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn z terenu gminy, reprezentując poszczególne sołectwa. Mimo przyjaznej atmosfery, z czasem zbliżania się do finału emocje wśród zawodników oraz kibiców były coraz gorętsze. Największą niespodzianką okazała się drużyna gospodarzy, która broniła tytułu z ubiegłego roku. W tegorocznych rozgrywkach  nie wyszła z grupy i ostatecznie zajęła siódmą, ostatnią pozycję. Zapewne było to wynikiem dużej gościnności drużyny gospodarzy. Wszystkie zespoły walczyły wytrwale, a rezultaty  ich zmagań były następujące: 

Czytaj więcej o: Puchar pełen niespodzianek

Ludowa Biesiada z Czarnocina na Ogólnopolskim Festiwalu Smaku

18 lipca 2016
Powiększ zdjęcie

W minioną sobotę (tj. 16.07.2016 r.) Zespół Ludowa Biesiada z Czarnocina wstąpił z krótkim programem artystycznym na Ogólnopolskim Festiwalu Smaku „Trybunały Nalewkowe” w Piotrkowie Trybunalskim. Festiwal ten skierowany jest do szerokiego grona odbiorców z całego kraju oraz producentów tradycyjnej żywności. Nasz Zespół zaprezentował program słowno-muzyczny ukazujący bogactwo kulturalne polskiej wsi, co stanowi nie lada atrakcje dla mieszkańców większych miast. 

Czytaj więcej o: Ludowa Biesiada z Czarnocina na Ogólnopolskim Festiwalu Smaku