Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

 

 

 

Artykuły

Ludowa Biesiada z Czarnocina istnieje już 15 lat

26 kwietnia 2017
Powiększ zdjęcie

Dokładnie 22 kwietnia 2002 roku powołany do życia został Zespół Ludowa Biesiada z Czarnocina. Grupa powstała z inicjatywy Gminnej Rady Kobiet,  której wówczas przewodniczyła śp. Grażyna Pytel. Głównym animatorem Zespołu została Pani Barbara Sabat ówczesna Sekretarz Gminy. W skład Zespołu weszli mieszkańcy Gminy Czarnocin, którzy kochają muzykę ludową i nie wstydzą się dzielić tą radością z innymi. Przez 15 lat swojej działalności Zespół godnie reprezentuje Gminę Czarnocin na wielu scenach w kraju, a nawet za granicą. Za największe osiągnięcia uznać można zdobycie I miejsca w XXVII Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie i zdobycie „Złotego Jelonka” oraz otrzymanie Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2011 roku.

Czytaj więcej o: Ludowa Biesiada z Czarnocina istnieje już 15 lat

III Trzeciomajowy zlot rowerowy w Gminie Czarnocin

26 kwietnia 2017
Powiększ zdjęcie

Mieszkańcy sołectwa Wola Kutowa, OSP, KGW z Woli Kutowej oraz Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa serdecznie zapraszają na: " III Trzeciomajowy Zlot Rowerowy" 3 maja 2017 roku Wola Kutowa

Czytaj więcej o: III Trzeciomajowy zlot rowerowy w Gminie Czarnocin

XII Piotrkowskie Targi Ogrodnicze 30.04.2017

21 kwietnia 2017

ŁODR w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na XII Piotrkowskie Targi Ogrodnicze 30.04.2017 w Piotrkowie Trybunalskim ul. Kasztelańska 9 (zamek w Bykach)  8:00-16:00

Czytaj więcej o: XII Piotrkowskie Targi Ogrodnicze 30.04.2017

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje - Punkt Konsultacyjny

21 kwietnia 2017

Informacja

Od dnia 25 kwietnia 2017 roku PUNKT KONSULTACYJNY zostaje przeniesiony z Ośrodka Zdrowia w Czarnocinie do Internatu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnocinie ul. J. Pioniatowskiego 5 ( wejście w szczycie budynku od strony drogi głównej).

Czytaj więcej o: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje - Punkt Konsultacyjny

Świetlica Wiejska w Budach Szynczyckich

20 kwietnia 2017
Powiększ zdjęcie

Dobiega końca budowa świetlicy wiejskiej w Budach Szynczyckich w gm. Czarnocin, prace trwają pełną parą, zarówno w samej świetlicy jak i przed. Wewnątrz obiektu budowlańcy prowadzą prace wykończeniowe: malują ściany, wykładają glazurę, montują źródła światła. Na zewnątrz zaś trwają prace brukarskie, przednia część placu zostanie utwardzona betonową kostką zaś z tyłu zostaną wykonane nasadzenia roślin. W zawartej umowie z dnia 12 sierpnia 2016 wykonawca oświadczył, iż zakończy prace z końcem kwietnia, jednak długa zima może mieć wpływ na niedotrzymanie terminu zakończenia robót.

Czytaj więcej o: Świetlica Wiejska w Budach Szynczyckich

RUSZYŁA NAPRAWA DRÓG GRUNTOWYCH

14 kwietnia 2017
Powiększ zdjęcie

Tradycyjnie po zimie drogi gruntowe na terenie Gminy Czarnocin wymagają wyrównania nawierzchni oraz uzupełnienia ubytków. Miniona zima oraz duże opady deszczu wczesną wiosną spowodowały ogromne zniszczenia zarówno na drogach gruntowych jak i bitumicznych.

Czytaj więcej o: RUSZYŁA NAPRAWA DRÓG GRUNTOWYCH