Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

VIII Otwarty Międzynarodowy Plener Malarski „Pejzaż malowany Ziemi Łódzkiej – Natura Eco Art. – Spotkajmy się w Powiecie Opoczyńskim! 2015”.

30 lipca 2015
Powiększ zdjęcie

Pani Urszula Klimczak wzięła udział w w/w plenerze w formie stacjonarnej, Polegała ona na namalowaniu inspirując się urokami powiatu opoczyńskiego pracy malarskiej. Pani Urszula otrzymała materiały od organizatorów tzn.: podobrazie oraz farby olejne. Malarstwo Pani Urszuli nawiązuje do tradycji ludowej toteż obraz przedstawia klimat nieco zapomniany – tradycyjnej wsi opoczyńskiej.

Czytaj więcej o: VIII Otwarty Międzynarodowy Plener Malarski „Pejzaż malowany Ziemi Łódzkiej – Natura Eco Art. – Spotkajmy się w Powiecie Opoczyńskim! 2015”.

Gotowi do walki z suszą

24 lipca 2015
Powiększ zdjęcie W%20wielu%20miejscach%20spalone%20słońcem%20zboże%20czeka%20na%20deszcz,

"Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia udzielania pomocy dla rolników poszkodowanych przez suszę. Dlatego zachęcam komisje samorządowe, zatwierdzone przez wojewodów, o jak najszybsze szacowanie poziomu strat na polach rolników" - powiedział minister rolnictwa Marek Sawicki.   

Z informacji uzyskanych z województw wynika, że (stan na 6 lipca 2015 r). wynika, że:

Czytaj więcej o: Gotowi do walki z suszą

Biuletyn Informacji Publicznej

21 lipca 2015
Powiększ zdjęcie

Uprzejmie informujemy o zmianie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Czarnocin.
Nowy biuletyn znajduje się pod adresem http://czarnocin.bip.gov.pl/ 
Dokumenty z wcześniejszego okresu wyświetlane są jako zasób archiwalny pod adresem http://www.czarnocin.bipst.pl/

 

Czytaj więcej o: Biuletyn Informacji Publicznej

Sołectwo wsi Tychów na najwyższym podium.

20 lipca 2015
Powiększ zdjęcie

Zwycięstwem drużyny z sołectwa wsi Tychów zakończyły się rozgrywki w piłkę nożną o Puchar Wójta Gminy Czarnocin.
W minioną niedzielę 19 lipca na boisku Orlik w Czarnocinie sześć drużyn z obszaru gminy walczyło o puchar Wójta Gminy Czarnocin reprezentując sołectwa:

Czytaj więcej o: Sołectwo wsi Tychów na najwyższym podium.

Zawody sportowo - pożarnicze w Gminie Czarnocin

13 lipca 2015
Powiększ zdjęcie

Na stadionie przy Zespole Szkól Rolniczych w Czarnocinie w minioną niedzielę 12 lipca odbyły się zawody sportowo-pożarnicze. Do udziału w zawodach przystąpiło siedem ochotniczych jednostek straży pożarnej z: Biskupiej Woli, Czarnocina, Dalkowa, Grabinej Woli, Szynczyc, Tychowa oraz Zamościa. Zawodnicy mieli do pokonania sztafetę składającą się z siedmiu odcinków po pięćdziesiąt metrów każdy, zaś na każdym odcinku do wykonania zadanie. Druga część sprawdzianu to ćwiczenia bojowe, które miały za zadanie zweryfikować sprawne działanie strażaków w symulowanej akcji gaśniczej. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie, którym przewodniczył Pan Longin Mamełka komendant Ochotniczej Straży Pożarnej z Czarnocina. Walka była zacięta a wyniki uzyskiwane przez drużyny wysokie i bardzo zbliżone do siebie. Do wytrwałości i realizacji zadań przez strażaków motywowała licznie zgromadzona publiczność i tak po blisko dwóch godzinach zmagań zawody zakończyły się z wynikami:

Czytaj więcej o: Zawody sportowo - pożarnicze w Gminie Czarnocin

Czarnocin w obiektywie kamery

13 lipca 2015
Powiększ zdjęcie

Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ RAZEM”, nagrany został spot promujący teren naszej gminy. Spot prezentuje walory kulturowe i turystyczne naszego obszaru. Już niebawem zaprezentujemy Państwu owoc dwóch dni zdjęciowych, a tymczasem dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli statystować podczas kręcenia zdjęć.
Zapraszamy na fotorelację.

Czytaj więcej o: Czarnocin w obiektywie kamery