Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

 

 

 

Artykuły

Przedłużenie terminu składania dokumentów aplikacyjnych na stanowisko – informatyk

20 sierpnia 2017

Z uwagi na brak ofert w ogłoszonym konkursie na stanowisko informatyka, informujemy, iż przedłużono termin składania dokumentów aplikacyjnych na stanowisko – informatyk, do dnia 30 sierpnia 2017r.

http://czarnocin.bip.gov.pl/ogloszenia-o-prace/3733_ogloszenie-o-naborze-na-stanowisko-urzednicze-starszy-informatyk-informatyk.html

Czytaj więcej o: Przedłużenie terminu składania dokumentów aplikacyjnych na stanowisko – informatyk

Kolejna inwestycja w wodociągi

18 sierpnia 2017
Powiększ zdjęcie

Kolejny rok w porze letniej mieszkańcy Gminy Czarnocin, którzy zasilani są wodą z hydroforni Czarnocin, skarżą się na spadki ciśnienia i niedobory wody z sieci. Powodem takiej sytuacji jest niewydolność studni w stosunku do zapotrzebowania na wodę.

Czytaj więcej o: Kolejna inwestycja w wodociągi

Koncert Orkiestry Dętej z Czarnocina

18 sierpnia 2017
Powiększ zdjęcie

15 sierpnia to przede wszystkim Święto Wojska Polskiego, jednak w Czarnocińskiej Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to także okazja do świętowania corocznych uroczystości odpustowych.

Czytaj więcej o: Koncert Orkiestry Dętej z Czarnocina

Zbiórka Krwi w Gminie Czarnocin

18 sierpnia 2017
Powiększ zdjęcie

W minioną niedzielę Urząd Gminy w Czarnocinie przy współpracy z Komisariatem Policji w Wolborzu zorganizowali Akcję Honorowego Krwiodawstwa. Od godziny 10:00 przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnocinie ustawiony został Ruchomy Punkt Pobierania Krwi. Wszyscy zainteresowani oddaniem krwi przechodzili wstępną weryfikację po której mogli oddać krew. Do punktu zgłosiło się 31 chętnych osób, 19 z nich przeszło pozytywną ocenę oddając wspólnie niemal 9 litrów krwi. Wśród oddających byli druhowie strażacy, radni gminy, dzielnicowy oraz Wójt Roman Miksa.

Czytaj więcej o: Zbiórka Krwi w Gminie Czarnocin

NASZ DZIELNICOWY NAJLEPSZY W WOJEWÓDZTWIE

2 sierpnia 2017
Powiększ zdjęcie

Dzielnicowy w Gminie Czarnocin mł. asp. Łukasz Wróbel z Komisariatu w Wolborzu jest najpopularniejszym dzielnicowym województwa łódzkiego, tak zdecydowali uczestnicy plebiscytu zorganizowanego przez Dziennik Łódzki. Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa, podczas Powiatowego Święta Policji w Piotrkowie Trybunalskim wręczył Panu Łukaszowi list gratulacyjny oraz statuetkę, gratulując sukcesu i dziękując za dotychczasową współpracę.

Czytaj więcej o: NASZ DZIELNICOWY NAJLEPSZY W WOJEWÓDZTWIE

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2017 roku

27 lipca 2017

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2017 roku

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT

W 2017 r. producent rolny może składać do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego (w tym dzierżawcy) wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej do wysokości limitu zwrotu określonego na 2017 r.,

Czytaj więcej o: Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2017 roku