Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

 

 

 

Artykuły

Trwa usuwanie wyrobów azbestowych z terenu Gminy Czarnocin.

17 października 2017
Powiększ zdjęcie

Z początkiem października firma RENOVO S.C. rozpoczęła usuwanie wyrobów azbestowych na terenie gminy Czarnocin. Prace obejmują zdjęcie pokryć  dachowych zawierających azbest  i ich utylizację lub sam odbiór wyrobów azbestowych z posesji i utylizację w miejscach do tego przeznaczonych. Dla właścicieli posesji na terenie gminy Czarnocin usługa ta jest bezpłatna. Gmina Czarnocin na ten cel pozyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości ponad 65 tyś złotych. Mieszkańcy Gminy Czarnocin którzy planują w przyszłym roku wymianę pokryć dachowych, które zawierają azbest, lub chcą pozbyć się wyrobów zawierających azbest mogą zgłosić się w tej sprawie do Urzędu Gminy w Czarnocinie pok. nr 8, a następnie wypełnić i złożyć wniosek. Gmina Czarnocin posiada Program usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Czarnocin – mówi Wójt Roman Miksa – i zamierzamy sukcesywnie go realizować. W tym roku prace nieco się opóźniły przez niesprzyjające warunki pogodowe, ale już przygotowujemy dokumentację na kolejny rok, dlatego zachęcam do skorzystania z pomocy pracowników Urzędu Gminy i złożenia wniosku – kontynuuje Wójt.

Warto wspomnieć że ustawodawca nakazuje usunięcie wszystkich wyrobów azbestowych na terenie kraju do końca 2032 roku.

Czytaj więcej o: Trwa usuwanie wyrobów azbestowych z terenu Gminy Czarnocin.

Szkolenie dla Kadry Urzędu Gminy w Czarnocinie

12 października 2017
Powiększ zdjęcie

W związku z nowelizacją Kodeksu Postępowania Administracyjnego, w ubiegły piątek Wójt Gminy Czarnocin zorganizował dla pracowników Urzędu Gminy szkolenie z zakresu zmian wprowadzonych w ustawie. Szkolenie poprowadził ekspert w tej dziedzinie Pan Tomasz Gazela. Na spotkaniu omówione zostały najistotniejsze zmiany KPA, a w szczególności te, które mają wpływ na codzienną pracę kadry Urzędu.

Czytaj więcej o: Szkolenie dla Kadry Urzędu Gminy w Czarnocinie

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

11 października 2017

Na podstawie art. 37 ust. 1, art. 38 ust.1 i 2, art. 40 ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2016, poz. 2147 ze zm.) oraz § 3-6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r.w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz U. z 2014r. poz.1490) Wójt Gminy Czarnocin ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w obrębie Szynczyce, gmina Czarnocin.

 

Czytaj więcej o: OGŁOSZENIE O PRZETARGU

I Przegląd Zespołów Ludowych oraz Śpiewaczych Powiatu Piotrkowskiego w Czarnocinie.

10 października 2017
Powiększ zdjęcie

W minioną niedziele do Czarnocina zjechały zespoły ludowe oraz śpiewacze z całego powiatu, bo właśnie tam odbył się I Powiatowy Przegląd Zespołów Ludowych oraz Śpiewaczych Powiatu Piotrkowskiego. Przegląd ten stał się również okazją do świętowania 15-lecia działalności Zespołu Ludowa Biesiada z Czarnocina. Do przeglądu zgłosiło się 7 zespołów, które reprezentowały Gminy: Wolbórz, Gorzkowice, Grabica, Moszczenica, Rozprza, Wola Krzysztoporska oraz Czarnocin. Komisja konkursowa w składzie: Zdzisław Miękus, Wojciech Skibiński oraz Andrzej Cieślik wcale nie miała łatwego zadania przy ocenie zespołów. Doceniając zaangażowanie i wysoki poziom artystyczny występujących zespołów, wszystkim przyznała pierwsze miejsca. Niesprawiedliwie będzie jeśli postąpimy inaczej – mówił Zdzisław Miękus przewodniczący komisji, który w swej biografii może pochwalić się sporym doświadczeniem w dziedzinie folkloru. Podczas przeglądu gościnnie wystąpiła Orkiestra Dęta z Czarnocina, oraz Dziecięcy Zespół Koraliki, który tradycyjnie wywołał wiele radości na twarzach zebranych widzów. Przegląd zakończył jubileuszowy występ Zespołu Ludowa Biesiada, przerywany kilkukrotnie gromkimi brawami program, motywował widzów do uśmiechu ale także do wzruszeń. Przez 15 lat swej działalności Zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień między nimi tę najważniejszą: „Złotego Jelonka” na Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie. 

Czytaj więcej o: I Przegląd Zespołów Ludowych oraz Śpiewaczych Powiatu Piotrkowskiego w Czarnocinie.

Jagrym Maleszewski – człowiek z Czarnocina

10 października 2017
Powiększ zdjęcie

W minioną środę w Urzędzie Gminy w Czarnocinie odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące uhonorowania postaci Jagryma Maleszewskiego – syna ziemi czarnocińskiej, Komendanta Głównego Policji Państwowej w latach 1926 – 1935. Jagrym urodził się w Czarnocinie w 1879 roku, syn Hilarego Maleszewskiego oraz Marii z Krasnodębskich. Karierę wojskową rozpoczął jako ułan, następnie podoficer i oficer w Legionach Polskich, dowodził 2 Pułkiem Szwoleżerów Rokitniańskich. W czasie szarży podczas jednej z bitew został ciężko ranny i wzięty do niewoli. Po amputacji nogi, jako inwalida wrócił z niewoli w drodze wymiany jednak jego kariera wojskowa nie zakończyła się. Przechodząc poszczególne funkcje w roku 1926 został mianowany na Komendanta Głównego Policji Państwowej. W środowisku Policji uważany jest za reformatora i wdrożyciela wielu słusznych zmian. Funkcję Komendanta przestał pełnić w roku 1935, następnie był senatorem z województwa kieleckiego w Senacie IV kadencji.

W spotkaniu wzięli udział Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa, Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim insp. Dariusz Partyka, Dzielnicowy mł. asp. Łukasz Wróbel oraz Dzielnicowy sierż. szt. Michał Biernacki.

Czytaj więcej o: Jagrym Maleszewski – człowiek z Czarnocina

WÓJT POWOŁAŁ NOWĄ DYREKTOR GMINNEJ BIBLIOTEKI

6 października 2017
Powiększ zdjęcie

Po 41 latach pracy dla Urzędu Gminy w Czarnocinie na zasłużoną emeryturę odeszła Pani Jadwiga Wlazło, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnocinie. Swą współpracę z Urzędem Gminy rozpoczęła w drugiej połowie lat 70 jako Inspektor ds. Rad Narodowych. Później została mianowana na Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej, a w roku 2013 została Dyrektorem tejże placówki. Wójt Miksa dziękując za wieloletnią pracę na rzecz mieszkańców Gminy, życzył Pani Wlazło zdrowia i radości ze spędzania wolnego czasu na emeryturze.

Na stanowisko Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej Wójt Gminy Czarnocin Roman Miksa Zarządzeniem z dnia 18 września br. powołał Panią Milenę Dzięcielewską. Rozpoczęła ona pracę 1 października.  Pani Milena dotychczas prowadziła Zespół dziecięcy Koraliki oraz Zespół Ludowa Biesiada z Czarnocina, co nadal pozostaje w zakresie obowiązków. Mam nadzieję że dodatkowy zakres zadań powierzony Pani Milenie, przyniesie jej wiele satysfakcji, a nam mieszkańcom Gminy wiele radości i spełnienia oczekiwań stawianych przed instytucją kultury – mówi Wójt Roman Miksa. Chcemy aby Biblioteka Gminna w Czarnocinie nie tylko stanowiła wypożyczalnię książek, ale  stała się również ośrodkiem inicjującym oraz  organizującym inne wydarzenia kulturalne w naszej gminie i stała się fundamentem przyszłego Domu Kultury w Czarnocinie.   

Czytaj więcej o: WÓJT POWOŁAŁ NOWĄ DYREKTOR GMINNEJ BIBLIOTEKI