Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Rocznica Pontyfikatu

19 listopada 2015
Powiększ zdjęcie

W dniu 11 października 2015 r. w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Czarnocinie o godz. 12 z inicjatywy Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Jadwigi Wlazło przy współpracy katechetki Pani Doroty Kozub odbył się spektakl w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego. Spektakl poświęcony był 37 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. W swoim występie uczniowie przedstawili jego życiorys, aż do dnia wyboru na papieża.

Czytaj więcej o: Rocznica Pontyfikatu

Stare motocykle w Gminie Czarnocin

16 listopada 2015
Powiększ zdjęcie

W minioną sobotę tj. 14.11.2015r przez naszą gminę przejechał Rajd pn. „V Noc Listopadowa”. Rajd zorganizowany został przez członków Stowarzyszenia „Motocykl Moje Hobby”. Motocykliści swą wyprawę rozpoczęli w gminie Tuszyn, przemieszczając się drogami szutrowymi i duktami leśnymi na teren naszej gminy zawitali przed południem. 

Czytaj więcej o: Stare motocykle w Gminie Czarnocin

Święto Niepodległości w Gminie Czarnocin.

12 listopada 2015
Powiększ zdjęcie

O godzinie 17:00 ks. Bogdan Jeleń proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny rozpoczął mszę św. w intencji Ojczyzny. Tuż po rozpoczęciu uczestnicy mszy, przy asyście orkiestry dętej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej, odśpiewali „Rotę”. Msza za Ojczyznę zbiegła się z datą przybycia do naszej parafii relikwii św. Jana Pawła II – papieża i wzorowego patrioty dodającego sił polskiemu narodowi w trudnych chwilach próby.

Czytaj więcej o: Święto Niepodległości w Gminie Czarnocin.

„Rajd Niepodległości” w Gminie Czarnocin.

12 listopada 2015
Powiększ zdjęcie

Na terenie Gminy Czarnocin odbyła się piąta runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w KJS. W jadzie wzięło udział 35 załóg, podzielonych w zależności od mocy silnika na pięć klas. Łódzki Związek Motorowy Motosportklub na terenie gminy zaplanował dwa półtora kilometrowe asfaltowe odcinki specjalne. OS Wola Kutowa  oraz OS Czarnocin zawodnicy pokonywali w trzech pętlach. O godzinie 16:30 na placu AGRO Kocięba odbyło się uroczyste wręczenie nagród w którym uczestniczyli przedstawiciele Gminy: Wójt Roman Miksa oraz Sekretarz Honorata Krajewska. Zmagania rajdowych kierowców oraz ryk silników cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy, a zatem na kolejny rajd zapraszamy za rok. 

Czytaj więcej o: „Rajd Niepodległości” w Gminie Czarnocin.

Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych Społecznie na Rzecz Wsi LAS z Czarnocina

12 listopada 2015
Powiększ zdjęcie

Pod hasłem  „Ocalić od zapomnienia” oficjalnie  otwieraliśmy 08 listopada 2015 roku Izbę Tradycji Ziemi Czarnocińskiej i Zagrodę Ekologiczną Pszczółka – nieoficjalnie już w trakcie prac nad ekspozycją odwiedziło nas prawie 300 osób! Ku naszemu ogromnemu zadowoleniu otwarcie także zgromadziło wielu gości – prezentowane narzędzia, maszyny rolnicze, sprzęty domowe, zdjęcia z dawnych lat cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. 

Czytaj więcej o: Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych Społecznie na Rzecz Wsi LAS z Czarnocina

Sadzimy drzewa w Gminie Czarnocin.

10 listopada 2015
Powiększ zdjęcie

Najlepszym okresem na sadzenie drzew oraz krzewów jest jesień. Od początku października aż do okresu wystąpienia pierwszych przymrozków możemy śmiało robić nowe nasadzenia. Rośliny posadzone w tym terminie zdążą zregenerować system korzeniowy przed nastaniem zimy, a do wiosny będą dobrze przygotowane do rozpoczęcia procesu wzrostu. Gmina Czarnocin także postanowiła uzupełnić ubytki w drzewostanie. Dziś nasi pracownicy posadzili sadzonki lipy drobnolistnej z nadzieję że na wiosnę będą one zdobić nasze tereny.
Zachęcamy Państwa do sadzenia drzew i krzewów na swoich działkach i w swoich ogródkach, przygotowując się do kolejnej edycji konkursu na Najpiękniejszy Ogródek Gminy Czarnocin.

Czytaj więcej o: Sadzimy drzewa w Gminie Czarnocin.