Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

 

 

 

Artykuły

Zawiadomienie w związku z afrykańskim pomorem świń ASF

21 września 2016

W związku z szybko szerzącą się chorobą wirusową - afrykańskim pomorem świń (ASF), Wójt Gminy Czarnocin oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii, zapraszają na szkolenie - wykład na temat afrykańskiego pomoru świń, który odbędzie się dnia 28.09.2016r o godzinie 10:00 w świetlicy wiejskiej w Bieżywodach.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Czytaj więcej o: Zawiadomienie w związku z afrykańskim pomorem świń ASF

Afrykański pomór Świń

20 września 2016

W związku z szybko szerzącą się chorobą wirusową – afrykańskim pomorem świń (ASF), Wójt Gminy Czarnocin w ślad za Głównym Lekarzem Weterynarii apeluje do rolników z terenu gminy Czarnocin o wzmożoną ostrożność i czujność przy hodowli świń domowych oraz przy kontakcie z dzikami.

Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF w związku, z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia.

Najczęściej wprowadzanie wirusa ASF do kraju następuje poprzez transport, mięso, produkty mięsne, odpadki kuchenne i poubojowe, pochodzące od chorych świń i dzików.

Czytaj więcej o: Afrykański pomór Świń

Gmina Czarnocin na Dożynkach Powiatowych

20 września 2016
Powiększ zdjęcie

W minioną niedzielę w Parku przy Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu odbyły się Dożynki Powiatu Piotrkowskiego. Gmina Czarnocin także wzięła udział w realizacji wydarzenia. Druhowie strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych uczestniczyli w uroczystej mszy świętej z udziałem pocztów sztandarowych. Mieszkańcy Sołectwa Czarnocin zaprezentowali tegoroczny wieniec dożynkowy, zaś  mieszkańcy Zamościa przygotowali stoisko prezentujące regionalne potrawy, które swym zapachem przyciągały wielu uczestników wydarzenia.

Czytaj więcej o: Gmina Czarnocin na Dożynkach Powiatowych

Zawiadomienie o odbiorach odpadów z grupy dodatkowej

8 września 2016

Zakład Usług Komunalnych „HAK” informuje , że odbiór odpadów z grupy dodatkowej ( odpady wielkogabarytowe, AGD, elektryczne , elektroniczne, opony tylko od aut osobowych) w gminie Czarnocin będzie realizowany w okresie 03-04 Października 2016r.

 

Czytaj więcej o: Zawiadomienie o odbiorach odpadów z grupy dodatkowej

Dożynki Gminno-Parafialne w Czarnocinie

7 września 2016
Powiększ zdjęcie

W minioną niedzielę Gmina Czarnocin świętowała dożynki Gminno-Parafialne. Gospodarzem tegorocznych dożynek były dwa sołectwa z miejscowości Czarnocin. Mieszkańcy tych sołectw przygotowania do święta rozpoczęli wiele tygodni wcześniej, zbierając kłosy zbóż, ucząc się pieśni oraz przygotowując na tę okazję swe barwne stroje ludowe.  W niedzielę wczesnym rankiem na placu dożynkowym wrzało jak w ulu, mieszkańcy Czarnocina przystrajali scenę, zaś pozostałe sołectwa przygotowywały swe stoiska czekając na rozpoczęcie wydarzenia. 

Czytaj więcej o: Dożynki Gminno-Parafialne w Czarnocinie

Wielki sukces Gminy Czarnocin, ponad dwa miliony dofinansowania na drogę!

6 września 2016

W dniu dzisiejszym Zarząd Województwa Łódzkiego zatwierdził listę operacji wybranych do dofinansowania w ramach naboru wniosków o przyznanie pomocy dotyczącej budowy lub modernizacji dróg lokalnych. Rozstrzygnięty nabór trwał od 29 lutego do 28 kwietnia 2016 roku i był pierwszym naborem ogłoszonym przez Samorząd Województwa Łódzkiego dla działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 

Czytaj więcej o: Wielki sukces Gminy Czarnocin, ponad dwa miliony dofinansowania na drogę!