Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

 

 

 

Artykuły

Spieszmy się z pomocą na różne sposoby

7 grudnia 2016
Powiększ zdjęcie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnocinie przyłączył się do udziału w projekcie Szlachetna Paczka. Szlachetna Paczka jest projektem pomocy bezpośredniej, w której darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Do szlachetnej paczki włączone są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. GOPS w Czarnocinie z terenu gminy do w/w projektu mógł zgłosić jedną rodzinę. Decyzja o zakwalifikowaniu do pomocy zapada po wizycie wolontariuszy.

Czytaj więcej o: Spieszmy się z pomocą na różne sposoby

Gruntowny remont w świetlicy OSP Zamość

7 grudnia 2016
Powiększ zdjęcie

W strażnicy OSP Zamość trwa gruntowny remont pomieszczenia kuchni oraz magazynu na naczynia. Inwestycja zakłada wymianę instalacji elektrycznej, wymianę instalacji wodociągowej i hydraulicznej, wyrównanie powierzchni ścian, ułożenie ceramicznych płytek na podłodze oraz na ścianach do wysokości lamperii.  Magazyn na naczynia już otrzymał swoje „drugie życie” nadal trwają pracę w pomieszczeniu kuchennym. Potrzebę takiego remontu mieszkańcy zgłaszali już od kilku lat, zaś problemy ze starą kuchnią paleniskową, oraz z przepalającymi się przewodami elektrycznymi można było dostrzec podczas przygotowań dożynek w roku 2015, kiedy to sołectwo Zamość odgrywało rolę gospodarzy.

Czytaj więcej o: Gruntowny remont w świetlicy OSP Zamość

WIZYTA WÓJTA W RADIO STREFA FM - audycja do odsłuchania

2 grudnia 2016
Powiększ zdjęcie

W minioną środę Wójt Roman Miksa wziął udział programie publicystycznym radiowej audycji pt. „O tym się mówi” w piotrkowskim Radio Strefa FM. Głównym tematem rozmowy, stały się zrealizowane, oraz zaplanowane do realizacji w kolejnych latach inwestycje na terenie Gminy Czarnocin. Rozmowa odniosła się również do reorganizacji pracy Urzędu Gminy w Czarnocinie, którą wprowadził Wójt Miksa oraz zmianie godzin przyjęć interesantów.

Czytaj więcej o: WIZYTA WÓJTA W RADIO STREFA FM - audycja do odsłuchania

Pomoc dla rolników poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych

1 grudnia 2016

W związku z informacją jaka ukazała się na stronie ARiMR „pomoc dla rolników poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych” informujemy, że z powyższej pomocy mogą skorzystać rolnicy, którzy do 23 maja 2016 roku złożyli w tutejszym Urzędzie Gminy wniosek „o oszacowanie szkód przez gminną komisję” wraz ze stosownymi załącznikami.

Rolnicy którzy nie złożyli takich wniosków nie mogą ubiegać się o pomoc od ARiMR

Czytaj więcej o: Pomoc dla rolników poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych

Ruszyła Budowa Świetlicy Wiejskiej w Budach Szynczyckich

23 listopada 2016
Powiększ zdjęcie

W Budach Szynczyckich widać już mury nowej świetlicy wiejskiej, dzięki sprzyjającej pogodzie prace ruszyły pełną parą. W ostatnich dniach wykonawca robót firma ModernDom wykonała żelbetowe ławy fundamentowe, zaś obecnie trwa wykonanie ścian fundamentowych. Jak mówi kierownik budowy - to dopiero początek inwestycji i korzystając ze sprzyjającej pogody chcielibyśmy zrobić jak najwięcej.

Czytaj więcej o: Ruszyła Budowa Świetlicy Wiejskiej w Budach Szynczyckich

Projekt - "Samoobrona Kobiet"

23 listopada 2016

Plan jest prosty. Założenia jasne i konkretne. Samoobrona Kobiet to projekt bezpłatnych szkoleń, które będą się odbywały w 30 polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy będą uczyli i pokazywali Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.

Czytaj więcej o: Projekt - "Samoobrona Kobiet"