Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Dzięki uprzejmości Lokalnej Grupy Działania "BUD-UJ RAZEM" w czerwcu br. przy współpracy z mieszkańcami naszej gminy, nagraliśmy spot prezentujący obszar Gminy Czarnocin.

Zapraszamy na emisję!

 

 

 

Artykuły

Jak powstaje i rozwija „tradycje tańcem i śpiewem pisane” Dziecięcy Zespół z Czarnocina…

26 sierpnia 2016
Powiększ zdjęcie

„… nic nie daje dzieciom tyle stosownej pewności siebie i umiejętności zachowania się i nic ich tak nie pobudza do obcowania z ludźmi, jak taniec, przeto sądzę, że należałoby uczyć je tańczyć tak wcześnie, jak są w stanie tego się nauczyć.”

Kierując się słowami angielskiego filozofa i pedagoga Johna Locke’a (1632-1704 ) widzimy potrzebę stosowania formy tańca w pracy z dziećmi, ze względu na jego właściwości. 

Taniec, to nie tylko ruch. Osiąganie artystycznej wypowiedzi, to także – a może przede wszystkim – wychowanie człowieka: wychowanie społeczno-moralne, umysłowe, estetyczne, wychowanie fizyczne. Od początków ludzkiej historii taniec towarzyszył człowiekowi i przez wieki odkrywano w nim nowe możliwości.

Zaangażowanie  Wójta Gminy Czarnocin, Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Kutowej oraz rodziców z Gminy Czarnocin przyczyniło się do dalszego działania na rzecz  rozwoju naszego Zespołu, który powstał na bazie Zespołu Ludowa Biesiada. Zespół przyjął nazwę „Dziecięcy Zespół  Koraliki z Czarnocina

Czytaj więcej o: Jak powstaje i rozwija „tradycje tańcem i śpiewem pisane” Dziecięcy Zespół z Czarnocina…

Bliżej muzyki, bliżej tradycji -Aktywacja Orkiestry Dętej w Czarnocinie - Muzyczne spotkanie

25 sierpnia 2016
Powiększ zdjęcie

Historia orkiestry dętej w Czarnocinie sięga swego początku do okresu sprzed I wojny światowej. Założona została wówczas dęta orkiestra parafialna i chociaż nie znamy szczegółowych danych, to wiadomo jednak z przekazów, że w jej skład wchodzili mieszkańcy Parafii Czarnocin.

Dziś, by uchronić dorobek niemal stuletniej działalności wielu pokoleń muzyków i wskrzesić jej ducha Zarząd OSP w Czarnocinie: Prezes Leszek Kłys, Skarbnik Mirosław Kuchta, Komendant Michał Freńdo, przy współpracy Honoraty Krajewskiej sekretarza gminy Czarnocin złożył ofertę na konkurs, na realizację zadania publicznego Powiatu Piotrkowskiego w zakresie wspierania kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego  pt.„ Bliżej muzyki, bliżej tradycji -Aktywacja Orkiestry Dętej w Czarnocinie - Muzyczne spotkanie”. Dzisiejszy koncert poprzedziły warsztaty muzyczne, a częścią finalną było spotkanie muzyczne dla wszystkich mieszkańców Gminy Czarnocin w dniu 15 sierpnia 2016 r. w Kościele parafialnym pw. WNMP w Czarnocinie.

Czytaj więcej o: Bliżej muzyki, bliżej tradycji -Aktywacja Orkiestry Dętej w Czarnocinie - Muzyczne spotkanie

II Powiatowy rajd Nordic Walking

23 sierpnia 2016
Powiększ zdjęcie

3 września 2016 roku odbędzie się II powiatowy rajd Nordic Walking "Marsz dla serca"

 

Czytaj więcej o: II Powiatowy rajd Nordic Walking

DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE

22 sierpnia 2016
Powiększ zdjęcie

Już 4 września zapraszamy na Dożynki Gminno-Parafialne w Czarnocinie. Dla rolników oraz mieszkańców gminy zaplanowanych zostało wiele atrakcji.

O godzinie 13:00 w kościele pw. WNMP w Czarnocinie odbędzie się uroczysta msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory. Następnie korowód dożynkowy ruszy ulicami Czarnocina w stronę Zbiornika Wodnego gdzie odbędą się staropolskie obrzędy dożynkowe. Nad zbiornikiem również stanie profesjonalna scena estradowa na której wystąpią zaproszeni artyści umilając czas świętującym rolnikom oraz zaproszonym gościom.

Czytaj więcej o: DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej gminy Czarnocin

19 sierpnia 2016
Powiększ zdjęcie

Zapraszamy Państwa do udziału w w tworzeniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej Gminy Czarnocin. Wdrożenie opracowanego dokumentu umożliwi pozyskanie środków zewnętrznych na realizację zadań mających na celu:

Czytaj więcej o: Plan Gospodarki Niskoemisyjnej gminy Czarnocin

XXV ROL-SZANSA 2016 w Piotrkowie Trybunalskim

18 sierpnia 2016
Powiększ zdjęcie

Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach oddział w Piotrkowie Trybunalskim organizuje promocyjno-handlową wystawę rolniczą "XXV ROL-SZANSA 201627-28 sierpnia 2016 roku, w Piotrkowie trybunalskim przy ul. Kasztelańskiej 9 (zamek w Bykach). Zapraszamy w godzinach 8.00-16.00

Czytaj więcej o: XXV ROL-SZANSA 2016 w Piotrkowie Trybunalskim